1 wrzesień niezestresowany…

Dzieci w Polsce mają swój wielki dzień, zwłaszcza te pierwszo klasowe, my w Szwajcarii przechodziliśmy przez to już 2 tygodnie temu. Dziś zatem już na spokojnie przygotowujemy się do weekendu, wybierając sobie co lepsze imprezki do odwiedzenia.

Już wczoraj zaczął się 13.Piccolo Musikfestival w Embrach. Potrwa on do 4.09. Bilety w cenie 45 frania, a wszystkie informacje co, kto, jak i kiedy, znajdziecie na stronie organizatora: TU.

Willisau koło Luzerny ma Jazz Festival. Jeśli ktoś chętny na dżezik, to odsyłam na stronę.

Dziś, to jest 1.09.2016, w Langernagen, po niemieckiej stronie jeziora bodeńskiego, w klubie Montfort przy Untere Seestrasse 3, 88085 Langenargen, odbędzie się koncert jazzowy Filippa Gojo Quartet. Początek o 20.30, a bilety (22,00 Euro) i info tutaj.

Langnau i E.(3550).Elite Openair. Potrwa do niedzieli, a wszelkie info znajdziecie na stronie http://www.eliteopenair.ch.

Piątek, 2.09.2016.

Aarburg. Info.

aarb

Aarburg część druga. Nie wiem czy to są dwie różne, czy połączone imprezy, w każdym razie mamy możliwość wyskoczenia na Riverside Openair. Bilety na http://www.ticketcorner.ch, a info na fejsie.

Bern. StreetFoodFestival. a na nim polskie stoisko. Otwarcie dziś o 17.00. zakończenie o północy, w sobotę czynne od 11.00-0.00, a w niedzielę 11.00-20.00. Freigelände Bernexpo.

Roggwil SG. Klub Fellini robi wielkie otwarcie. Nowy szef, nowy wystrój, nowi Djeje i muzyka. Z Dawnych „polskich“ czasów nie pozostanie nic. Wybieram się tam i Was też zapraszam, w końcu muszę kogoś sfotografować…I dowiedzieć się czy można jeszcze w mordę dostać, jak na polskich dysko-błysko było.

fel

St.Gallen. Dla miłośników jazzu. Rozpoczyna się właśnie nowy sezon 2016/17. Znaczy to, że w każdym możliwym klubie będzie coś grało. Dziś zagra nam/wam grupa mojego ślubnego Stickerei Jazz Trio z Raoulem Nagel przy mikrofonie, a wszystko to w Hotelu Einstein, przy Berneggstrasse 2. Początek o 21.00.Link.

Troggenburg– Irish Openair 2016 w Rietbad (9651). Bilet dwudniowy już za 72 franki, dzieci do 12 lat gratis. A reszta na http://www.irish-openair.ch.

Zürich. Pierwszy raz w Szwajcarii Samurai Party. Od 17.00 pokaz sztuk walki, a później imprezka z DJami.

Sobota, 3.09.2016

Arbon. Usestuehlete. Ideę tej kampanii na rzecz poznania swojego miasta i sąsiadów przedstawiałam już na blogu. link. Jak w zeszłym, tak i w tym roku od 14.00 do 18.00 możemy pochodzić po ludziach, a od 18.00 po wyznaczonych knajpach. W każdej z nich bowiem odbywa się koncert na żywo i można posłuchać różnorodnej muzyki. Program i adresy do kolendowania możecie sobie ściągnąć stąd.

Bern. Energy Air 2016. Stade de Suisse, Wankdorf Bern, Papiermühlestrasse 71. A na nim sławy…OneRepublic, Kungs, Dua Lipa, Julian Perretta, Izzy Bizu, Manillio, Filatov & Karas, Anna Känzig, Dabu Fantastic, Knackeboul i inni. Otwarcie drzwi już o 14.30. Uwaga, co ciekawe. Biletów kupić już nie można, można je tylko wygrać. Trzeba zameldować się TU i być może … Powodzenia!

A od 23.00 w Le Ciel, Bollwerk 31, Oficjalne Aftershowparty. Wstęp dla wszystkich gratis. Proszę, jakie bonusy…

Luzern. W Konzerthaus Latino Mini Festival. Początek o 19.00 a bilety na http://www.startickets.ch.

W Romanshorn mamy Takt am See:

rom

Niedziela, 04.09.2016.

Arbon. O 12.30 w kościele St.Martin, przy Bahnhofstrasse, Msza święta w języku polskim.

Zaś o 15.00 w Pawilonie muzycznym– spotkanie z muzyką, czyli koncert Big Band One 4 U. Wstęp wolny, zbiórka do skrzyneczki. Koncert działa na zasadzie Junkbox, czyli wybieramy sobie piosenkę z duuużego repertuaru grupy, przyklejamy do ścianki szafy grającej i wrzucamy pieniążki. Czekamy i oto ukazuje się naszym uszom utwór rozpisany na 30 instrumentów. Byłam na ich koncercie w zeszłym roku i bardzo spodobała mi się ta idea. Zapraszam więc serdecznie.

Przypominam, że już 17.09.2016 odbędzie się pierwsza powakacyjna polska impreza w Sektorze 11 w Zurichu. Panie- wstęp do północy gratis, panowie 20 chf. Dodatkowo można wygrać nagrody. Wszelkie info Tutkaj.

Co by tradycji stało się zadość, jeszcze coś do śmiechu:

picie

 

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.